Druhé narodeniny môjho blogu

Dnes oslavujem narodeniny nielen ja, ale aj môj blog 🙂 Sú to presne dva roky odkedy som napísala môj prvý článok na blog. Je to zvláštny pocit, keďže by ma nikdy nenapadlo, že ho vôbec niekedy založím. Písanie som totižto na strednej aj vysokej škole z duše neznášala. Možno preto, lebo som mala písať niečo nasilu a vytvorila som si k tomu automaticky odpor, ktovie.. Dnes píšem o témach, ktoré ma bavia, dávajú mi zmysel a v neposlednom rade môžu pomôcť aj iným.

Je pre mňa zaujímavé sledovať môj vývoj. Blog som založila s úmyslom venovať sa predovšetkým materským témam, ktoré sú viac praktické a viditeľné. V tom čase som nimi žila a boli to činnosti, ktoré patrili k mojim každodenným rutinám – bezplienkovka, látkové plienky, nosenie, dojčenie, spoločné spanie… Toto všetko bude samozrejme stále mojou súčasťou, aj súčasťou blogu, pretože tým to začalo a odštartovalo. Nielen písanie, ale hlavne moja nová životná úloha matky.

Dnes mám pocit, že som sa posunula o ďalší level. Bude to aj tým, že deti sa tiež vyvíjajú, narástli a s nimi aj ja a moje rodičovanie 🙂 Do rodinného tímu medzitým pribudol súrodenec a množstvo nových emócií, s ktorými sa snažím/e pracovať. Je to výzva. Najmä pre nás rodičov. 

A tak som musela ísť viac do svojho vnútra a viac do hĺbky. Z čoho pramenia moje reakcie, prečo nie som taká, aká som chcela byť? Prečo je to také náročné a ja stále padám? Bude niekedy vôbec možné byť neustále v pohode a nezvyšovať hlas, či mať vľúdny tón hlasu?

To je to, čo ma dnes najviac baví a čomu budem venovať svoju pozornosť aj v tomto mojom online priestore. Vnútorná cesta matky, zrod novej ženy. A budem rada, ak vás aj tieto témy budú naďalej so mnou baviť a nebodaj si z toho ešte aj niečo vezmete. Taký vyvážený a vzájomný win-win 🙂 

Ďakujem za váš čas strávený so mnou a za dôveru:)

Vaša Erika

Erika Bistrović
Mojimi vášňami sú deti, prístup k nim a k ich emóciám a fungovanie detského mozgu. Ukazujem rodičom cestu, ako vďaka poznatkom z neurovied, kontaktného a vnímavého rodičovstva, mať láskyplný a harmonický vzťah so svojimi deťmi. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.