Môj príbeh

Volám sa Erika a som mama Sary a Teodora. Mojimi vášňami sú rešpektujúce a kontaktné rodičovstvo, minimalizmus, ekológia, knihy, Montessori pedagogika a cestovanie.

Ukazujem cestu ako tieto pojmy skĺbiť a zjednodušiť si tak každodenný život s deťmi.

Môj príbeh

Dnes žijem svoj život s deťmi tak ako som si vždy predstavovala. Mám čas na svoje koníčky a prácu, domácnosť, a pritom si viem vyhradiť chvíľku aj na deti. Môžem sa im venovať a zmysluplne s nimi tráviť čas s hračkami a aktivitami, ktoré rozvíjajú ich fantáziu a podporujú ich prirodzený rozvoj.

A popritom si stíham zacvičiť alebo navariť zdravé jedlo, ktoré mi radi zjedia. Nemusím sa zaoberať tým, či mám doma dostatok jednorázových plienok alebo či majú deti zaparený zadoček, nepoužívam zbytočnú predraženú kozmetiku, nakupujem potraviny aj drogériu s rozumom a vďaka tomu nielen ušetríme, ale aj myslíme na prírodu. A tieto benefity už za to stoja, nie?

Ako to celé začalo?

Ešte dnes si spomínam na obdobie, keď sa mi narodila Sara. Všetko bolo nové, neznáme a ja som premýšľala, ako to všetko zvládnem. Bábätko, domácnosť, varenie a popritom nebodaj myslieť na seba, svoje záľuby a koníčky? Úplný nonsens. Druhé dieťa som si v tej chvíli nevedela ani predstaviť.

Po poloprespatých alebo neprespatých nociach, kedy som kojila svoje novonarodené šťastie sa začína opäť deň, ktorý vyzerá úplne rovnako ako ten predtým. Nevedela som, či je víkend, piatok alebo sviatok a v podstate mi to bolo jedno, keďže som na dovolenke a to nie hocijakej, ale materskej . Mala som si užívať svoje bábätko, ale namiesto toho som nevedela, či mám skôr prebalovať, kojiť, variť, upratovať alebo sa konečne povenovať dcérke.

Moja prirodzená zvedavosť sa nedala zastaviť a tak...

Už pred narodením Sary sa dostal ku mne pojem kontaktné rodičovstvo. Stalo sa to úplne náhodne, keď som narazila na knižku s touto tématikou v kníhkupectve. Vyskočil na mňa podnázov: Sprievodca pre odvážnych rodičov. To musím mať! Milujem výzvy a predsa ja nebudem nejaká nudná tuctová matka! 

Nikdy predtým som o témach, ktoré sa v knihe spomínali nepočula v takomto rozsahu a o niektorých vôbec, tak som začala čítať. S každou kapitolou sa na mňa valili nové poznatky a vtedy som už vedela, že touto cestou chcem ísť a chcem mať všetky informácie o:

  • -bezplienkovaní,
  • -bondingu,
  • -kojení,
  • -nosení a 
  • -príkrmoch ručickami (Tzv. BLW - Baby Led Weaning).
  •  
  • Neskôr sa k tomu pridal pojem Montessori, zero waste a minimalizmus a ja som cítila, že presne toto potrebujem skĺbiť.

O svoje skúsenosti sa chcem podeliť

Po dvoch rokoch študovania a zavádzania týchto praktík do svojho života Vám chcem ponúknuť všetko “na jednom tanieri” v podobe môjho eBooku. Pripravte sa na svojho potomka bez zbytočností, zminimalizujte a zjednodušte svoju domácnosť s deťmi, aby ste mali čas nielen na ne, ale aj na seba a to všetko eko-cestou.