5 TOP esenciálnych olejov na detskú imunitu

Viete, čo som si všimla? Odkedy máme doma voňavé esenciálne oleje, choroba k nám zavíta naozaj len občas. Som rada, že si deti môžu užívať hranie a kamarátov a ja nemusím neustále riešiť ich choroby.

Nie je nič príjemné, keď deti musia ostávať často doma, my ich ošetrujeme, musíme vymeškať z práce alebo to nebodaj chytíme od nich. Chcem sa s vami podeliť o štyri esenciálne oleje, na ktoré nedám dopustiť pri posilňovaní imunity detí.

Aromaterapia je skvelá prírodná voľba na podporu zdravia celej rodiny. Esenciálne oleje však musíme vedieť používať. Každý z týchto olejčekov môžete použiť v difuzéri alebo potierať zriedené na pokožku. Nie je však jedno, koľko kvapiek olejčeka použijete na vaše dieťatko a ako difúzujete. Ak si v tomto neviete rady, ja už niekoľko rokov učím mamy, ako na to, uzatvorenej skupine Ōlejová Akadémia. Naša uzatvorená komunita na Facebooku alebo členská sekcia na stránke obsahuje desiatky overených receptov a protokolov na bežné detské (škôlkarske) ochorenia. Ich denné používanie je základ. 

1. Čajovník

Tento olejček by mal byť v každej prírodnej lekárničke. Je základ všetkého a hodí sa aj pre bábätká. Prečisťuje vzduch a pôsobí antibakteriálne. Pochádza zo stromu alebo vysokého kríku, ktorý rastie v Austrálii. Už domorodci ho používali na liečenie kašľa, nachladnutia, rán a kožných infekcií. Zadovážte si ho do vašej lekárničky, pretože bude pomocníkom pri nachladnutiach, nádche a prírodne prečistí vzduch.

2. Citrón

Citrusy dokážu skvele podporiť pri pravidelnom difúzovaní imunitu. Dobrou správou, že tento veľmi účinný olejček využiješ nielen na podporu imunity a pri chorobách, ale pokojne napríklad aj v eko upratovaní

3. Eukalyptus

Eukalyptus ponúka silné čistiace účinky a pôsobí upokojujúco a chladivo. Má podobnú vôňu ako mäta a vytvorí z vášho domova malý wellness. Budete sa cítiť nielen zrelaxovane, ale každým nádychom si bude celá vaša rodina podporovať imunitu. 

4. OnGuard

Kombinácia olejov v tejto zmesi (divoký pomaranč, klinček, škorica, eukalyptus, rozmarín) sa používa na ochranu proti baktériám, plesniam a vírusom. Ja na OnGuard nedám dopustiť. Pomohol nám zvládnuť obrovské množstvo chorôb alebo ich náznakov len prírodne. 

5. Stronger

Rollon s imunitnou podporou pre deti Stronger je účinným spôsobom, ako posilniť obranyschopnosť detí. Aplikujtem ho denne pred spaním na prevenciu pred ochoreniami, alebo druhá možnosť je aj pred odchodom do škôlky/školy. Pomáha tiež na pokožku a je ideálny na cestovanie.

Tak vidíte, milé mamy, ide to aj takto. Všetky tieto esenciálne oleje na imunitu nájdete v štartovacej olejovej sade, s ktorou som začínala aj ja. Pravidelne otváram aj možnosť si niektoré z týchto esenciálnych olejov povoňať. Domov vám pošlem vzorky a vy sa spolu so mnou v uzatvorenej skupine na Facebooku naučíte, ako s nim pracovať. Sleduj môj instagram @ina_mama_v_chorvatsku pre viac informácií. 

Stiahnite si bezplatný ebook

Zaujíma vás viac o tom, ako ešte môžete podporiť imunitu detí? Stiahnite si môj bezplatný ebook 3 tipy ako podporiť imunitu s aromaterapiou

Olejová Akadémia

Možno vás napadne, že s esenciálnymi olejmi je to príliš komplikované, nemáte čas si všetko čítať a študovať. Nemusíte sa obávať, pretože práve preto je tu naše vzdelávanie v Olejovej Akadémii. Aktuálne je nás takmer 1000 žien, mamín, ktoré sa zaujímajú o prírodné riešenia. Na našej platforme sú už desiatky receptov, protokolov, skúseností z reálneho života, videí a webinárov ako používať esenciálne oleje krok za krokom. Pokojne sa mi ozvite a rada vás pozvoľne a vašim tempom prevediem svetom voňavých, prírodných a liečivých esencií rastlín.

Krásny zvyšok dňa.

S láskou

Erika✨

Erika Bistrović
Mojimi vášňami sú deti, prístup k nim a k ich emóciám a fungovanie detského mozgu. Ukazujem rodičom cestu, ako vďaka poznatkom z neurovied, kontaktného a vnímavého rodičovstva, mať láskyplný a harmonický vzťah so svojimi deťmi. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.