Tipy na hračky pre 2 ročné deti

Článok s tipmi som rozdelila na tri kategórie – dievčatá, chlapci a neutrálne. Väčšinu hračiek sme mali ešte po Sare. Tak možno budú inšpiráciou aj vám na zmysluplné a dlhotrvácne hračky.

Neutrálne hračky pre chlapcov aj dievčatá

Odrážadlo Kokua

Sara mala zdedené odrážadlo, s ktorým som nebola spokojná. Bolo ťažké, nemotorné a polorozbité. Dokonca si na ňom poranila bradu a má doteraz nepeknú jazvu. Preto sme sa rozhodli investovať do kvalitnejšieho a lepšieho. Viac o tomto odrážadle budem písať v samostatnom článku. Rozhodli sme sa pre nemeckú značku Kokua.

Balančná doska

Balančná doska je skvelá na učenie sa rovnováhy, balansu, ale dá sa využiť aj na cvičenie, hojdanie alebo hru, napríklad s autíčkami. Naša je od slovenskej značky Brubi.

Doktorský kufrík

Doktorský kufrík sme sa rozhodli zaobstarať už Sare, keďže ju fascinovali doktori. Zároveň sme sa jej snažili s doktorskými nástrojmi doma názorne ukázať, čo u pediatra bude diať a takýmto štýlom ju pripravovať na prehliadky. Vybrali sme drevený set, ale kufrík sa veľmi rýchlo zničil, tak dávam odkaz na iný, podobný a tiež drevenný s látkovou taštičkou od Minilove.

Drevená dúha

Mám veľmi rada hračky, ktoré majú nekonečné množstvo využitia a spôsobov hry. Jednou z takých je aj drevená dúha. Na internete je množstvo návodov ako z nej poskladať zaujímavé tvary a zároveň sa dá použiť pri hre napríklad so zvieratkami – farma, ohrady alebo s autíčkami – ako dráha a mosty. Ja som kúpila v eshope Moodin. Dúha pochádza z malej remeselnej dielne Targe, z Českej republiky. Je vyrobená z lipového dreva a má až 13 dielov.

Emušáci – Emočná inteligencia

Detská emočná sada českej značky Scio obsahuje knihu, plyšového žabiaka Ferdu a 8 plyšových mušiek. Každá muška má svoju farbu, ktorá znázorňuje určitú emóciu (hnev, smútok, radosť, zvedavosť, žiarlivosť, samotu a dôveru). V knihe je 17 príbehov, do ktorých sú zasadené jednotlivé pocity. Pri každom príbehu sú návod, otázky a rady pre rodičov ako s textom a danou emóciou pracovať. Dostanete na priamo u Scio.cz alebo v spriatelenom eshope Hračky vzdelávačky.

Pája – príprava na súrodenca

Táto sada obsahuje dve plyšové opičky – súrodencov a 4 blšky, ktoré prestavujú rôzne pocity. Kniha obsahuje 12 príbehov, ktoré ukazujú možnosť ako riešiť niektoré situácie, ako napríklad: Obavy z neznámeho, Strata plnej pozornosti, Prvé dni so súrodencom, Prvé dni v škôlke, O chvíľach len s maminkou, O súrodeneckých rozporoch, O rozvode, O rodinných rituáloch

S opičkami a blškami sa dajú hrať názorné situácie – ako sa zachovať, ak chcú obaja rovnakú hračku, keď jeden druhého uderí, ako spolu komunikovať, vyriešiť spor láskavou cestou a dohodou. Zakúpiť sa dá opäť u Scio.cz alebo Hračky vzdelávačky.

Lego Duplo

Lego Duplo je cca od 1,5 roka obľúbená hračka oboch detí. V 2 rokoch si už vedia postaviť základné stavby. My máme základnú sadu, vláčik, bager, zvieratká a nejaké domčeky.

Nosič pre väčšie deti

Pokiaľ sa vaše dieťatko ešte rado nosí, odporúčam zaobstarať nosič, ktorý zvládne aj vyššie váhy – Toddler nosiče. My sme sa rozhodli pre slovenský nosič od Belenka, ktorý je vyrobený z mäkkej šatky. Krásne sa v ňom rozloží váha a prispôsobí sa telu dieťatka aj matky.

Tento náš sa volá Be Lenka Toddler Mandala modrá.

Chlapci

Garáž

U Tea pozorujeme už dlhší čas intenzívny záujem o všetky dopravné prostriedky. Preto som sa rozhodla zaobstarať túto vkusnú garáž neutrálnej farby, ktorá sa hodí do každej detskej izbičky od značky Little Dutch z môjho obľúbeného hračkového eshopu Minilove. Garáž je kompatibilná s vlakovými dráhami a cestami z Lidla aj Ikey. Zároveň sa dajú dokúpiť sety od Little Dutch policajná a požiarna stanica.

Vlaková dráha a vláčiky, farmy a traktory

Teo mal doteraz ešte po Sare len jednoduchú železnicu z Ikey. Mala som pocit, že by sa mu mohli páčiť aj iné rozšírenia, ktoré ponúka Lidl. My sme si vybrali jeho momentálne obľúbené prostriedky – vlaky (železnicu) a traktory. Zaujali nás predovšetkým vlaky a traktory na batérie alebo USB, ktoré idú samé. Výber je naozaj široký podľa vkusu a preferencií dieťatka.

Interaktívna kniha s traktorom

Kto zatiaľ nechce investovať do veľkých setov, alebo nechce mať doma množstvo vlakových dráh, je možnosť vybrať interaktívnu knihu od Usborne s traktorom, ktorý sa môže pohybovať po knihe. V knihe sú 3 rôzne dráhy, postavičky a objekty, ktoré sa dajú k dráham postaviť. Kniha existuje aj v iných verziách, napríklad požiarnicke auto, či autobus, pre dievčatá zasa lienka. Kúpite na Facebooku na stránke Líštičky v knihe.

Naj dopravné prostriedky v pohybe – Pohyblivá kniha

Veľká interaktívna kniha o všetkých dopravných prostriedkoch. Nezabudlo sa v nej ani na lode, lietadlá a vesmírne rakety. 

Autá a náklaďáky – Okienková kniha

Obľúbená kniha s okienkami z edície Už viem prečo s rôznymi dopravnými prostriedkami pre malých zvedavých chlapcov.

Dievčatá

Bábiky 

Sara patrí medzi dievčatká, pre ktoré sú bábiky hračka číslo jedna. V dvoch rokoch sa jej narodil brat, takže dostala prvú starostlivo vybratú bábiku, ktorá bola tiež chlapček od španielskej značky Llorens. Vybrali sme niečo na takýto štýl.

Hlboký kočiar na bábiky

K bábike patrí aj kočiar. My sme náš kupovali vo Viedni a dá sa zmeniť aj na športový. Doteraz ho má rada a hrá sa s ním naozaj často (4roky).

Postieľka pre bábiky

My sme postieľku kupovali až neskôr, ale určite by ju využila už ako dvojročná. Postieľok pre bábiky je dnes na trhu už veľa, tak napríklad z Minilove dokonca poschodová až pre dve bábiky, Lovel, Ikea alebo drevená kolíska z Lidlu.

Verím, že ste si u nás našli nejakú inšpiráciu 🙂 A keď áno, dajte mi vedieť do komentáru 🙂

Vaša Erika

Erika Bistrović
Mojimi vášňami sú deti, prístup k nim a k ich emóciám a fungovanie detského mozgu. Ukazujem rodičom cestu, ako vďaka poznatkom z neurovied, kontaktného a vnímavého rodičovstva, mať láskyplný a harmonický vzťah so svojimi deťmi. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.