Kde urobiť pauzu s deťmi cestou do Chorvátska

Cesta na dovolenku s deťmi býva niekedy nekonečná, a preto som sa rozhodla vám spísať pár tipov, kde sa na ceste do Chorvátska oplatí zastaviť.

1. Gradski park Bundek, Zagreb

Minulý víkend sme navštívili tento park v Záhrebe a bola som veľmi príjemne prekvapená. Park má v strede umelé jazero. Na jednej strane parku je ihrisko pre najmenšie deti, ktoré je do 3 rokov. My sme boli na druhom, ktoré je určené pre väčšie deti. 

Deti sa tam môžu do sýtosti vyjašiť a môžete ďalej pokračovať na ceste k moru.

2. Roses Designer Outlet, Začretje pri Záhrebe – Froddo

Tento Outlet je niečo ako Parndorf pri Viedni v Rakúsku. Nachádza sa tu množstvo značkových obchodíkov s dobrým výberom a cenami.

Ja by som vám chcela odporučiť najmä Froddo, chorvátsku obuv, ktorá je na Slovensku obľúbená hlavne u barefootových nadšencov. Avšak nájdete tu aj klasickú obuv. Obuv je vhodná najmä pre užšie nohy a predávajú aj väčšie čísla.

Upozorňujem vás, že predavačky na 99% nevedia, čo je to barefoot. Keď už som im povedala, že hľadám mäkké topánky (mekane cipele), potom mi začali nosiť to, čo som chcela. Neskôr som sa v predajni zorientovala a našla si aj sama, čo som potrebovala.

Barefooťáci väčšinou už vedia, čo chcú (Prewalkers radu – je len do čísla 24, alebo Flexible). Odporúčam si predtým ešte prejsť slovenské barefootové eshopy, aby ste vedeli aké sú približne ceny a na ktoré typy sa zamerať.

Topánky sa vyrábajú v neďalekej fabrike, preto tu môžete nájsť aj výber v nižšej cenovej hladine.

Napríklad jednotlivé kusy s chybami niekedy takmer o polovicu lacnejšie. Pritom chybu sotva voľným okom nájdete. Ako vidíte na fotke, krabice sú označené červenou bodkou, sú úplne na konci v zadnej časti predajne a píše sa na nich „Roba s greškom“ – Chybný tovar.

Alebo prototypy, ktoré sa vyrábajú vo veľkosti 19, 20 a 25. Cena okolo 20 Eur.

POZOR! Ak tovar nemá chybu, alebo nie je prototyp, tak sú ceny rovnaké ako na Slovensku.

3. Marché reštaurácie na pumpách, Slovinsko

Ak cestujete cez Slovinsko, odporúčam zastavovať v Marché, kde sú skvelé kútiky pre deti.

Zvyčajne so šmýkalkou vo vnútri reštaurácie, pastelkami na kreslenie, balónmi, s mikrovlnkou na ohriatie jedla, prebalovacími kútikmi vo WC zariadeniach a dobrým výberom čerstvého jedla.

Verím, že vám tieto tipy pomôžu a v komentároch mi môžete odporúčať ďalšie vaše tipy, kde sa zastaviť a oddýchnuť s deťmi alebo aký obchod určite nevynechať.

Šťastnú cestu vám praje
Erika

Erika Bistrović
Mojimi vášňami sú deti, prístup k nim a k ich emóciám a fungovanie detského mozgu. Ukazujem rodičom cestu, ako vďaka poznatkom z neurovied, kontaktného a vnímavého rodičovstva, mať láskyplný a harmonický vzťah so svojimi deťmi. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.