Začínate čoskoro s prvými príkrmami a túžite, aby si vaše dieťatko užívalo jedlo hneď od začiatku?

Bolí vás hlava zo všetkých pravidiel, tabuliek a odporúčaní, kedy a akú potravinu zavádzať?

Odmieta vaša ratolesť mixované príkrmy a vy už neviete ako ďalej? 

Tak presne pre vás je určená táto príručka.

Volám sa Erika a som mamou dvoch detí, ktoré sa od začiatku stravovali metódou BLW (Baby led weaning), alebo v preklade dieťaťom vedené kŕmenie (odstavenie), známe ako samostatné kŕmenie detí vlastnými ručičkami bez pomoci rodičov. 

Som mama ako vy, ktorá chcela deťom predstaviť jedlo v skutočnej podobe, hneď od prvého ochutnania, bez mixovania, a tak im umožniť, aby si vytvorili zdravý a pozitívny vzťah k jedlu.

Nie som výživová poradkyňa, ale do eBooku som vložila všetky svoje skúsenosti, vedomosti a poznatky, ktoré som pri oboch deťoch a ich stravovaní nadobudla.

Myslím si, že tak, ako sa mení dnešný svet, technológie aj potraviny, rovnako treba meniť aj prístup k deťom, ich výchove, a tiež aj k jedlu.

eBook - Prvé príkrmy hravo a zdravo

metódou BLW je určený práve pre vás, ak chcete:

 • aby vaše dieťa jedlo od začiatku skutočné jedlo a objavovalo jeho štruktúru, textúru a vzhľad samostatne bez vašej pomoci
 • aby si samo určovalo tempo jedenia a množstvo skonzumovanej potravy, a tak prirodzene kontrolovalo svoj pocit sýtosti
 • aby malo vaše dieťa od začiatku pozitívny vzťah k jedlu
 • aby si aj vďaka jedlu trénovalo zároveň jemnú motoriku a artikuláciu
 • aby vaše dieťa stolovalo spoločne s rodinou, a tak si jedlo viac užívalo.

Prečítajte si, čo o eBooku vravia

prvé čitateľky

Ak by sa mi táto kniha dostala do rúk pred deviatimi rokmi, keď som príkrmy začala zavádzať mojej staršej dcére ja, ušetrila by mi veľmi veľa starostí, a myslím, že i malú doživotnú traumu z tohto obdobia.O dojčení som toho vtedy veľa nevedela, a o príkrmoch ešte menej. Dodnes sa cítim troška previnilo, ako vážne som to celé brala, a ako ma trápilo to, že moja staršia dcérka vôbec nechce jesť nič z toho, čo som jej pripravila. Úzkostlivo som listovala v tabuľkách, čo kedy môžem začať skúšať ponúkať mojej dcére, varila som jej kašičky, ktorých sa ani nedotkla, a jediné, čo jej chutilo, bola surová uhorka a moje mliečko. Aj vďaka tejto skúsenosti, a tomu, že už chápem, že príkrmy majú byť hra, nemajú nahrádzať dojčenie, a že to fakt môže trvať nie mesiace, ale niekedy aj roky, kým sa dieťa rozje, som veľmi skeptická vždy, keď vidím, že vyšla ''nová fantastická príručka'' o zavádzaní príkrmov. Tabuľky, zákazy, časovanie, mnohé mýty, a hlavne totálne nepraktické rady, často nerešpektujúce potreby dojčeného dieťaťa sa dookola objavujú aj v publikáciach posledných rokov. Erikina kniha je preto ako závan sviežeho vzduchu. To, čo totiž pocítite, keď si ju prečítate, je obrovská úľava. Uvedomíte si, že naozaj nejde o život, a že sa pri učení svojho dieťatka jesť, môžete totálne uvoľniť. Ukáže vám, ako dôverať svojmu dieťaťu, že je to skutočne proces, a že rodinné jedlo si môžete spoločne vychutnávať už od prvého sústa. Páči sa mi, že Erika okrem praktických rád, zrozumiteľne vysvetľuje odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie aj Európskej spoločnosti pre pediatrickú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu. Zborí mnoho mýtov a predstáv, ktoré ste doteraz možno mali o tom, čo deti môžu a nemôžu jesť. Jej kniha vám ukáže ľahkosť, s ktorou často vnímajú a zavádzajú príkrmy viacnásobné mamy. Myslím, že mnoho súčasných autorov kníh o BLW či o klasických príkrmoch, sa Erikiným prístupom k tejto téme môže len v dobrom inšpirovať.
Lucia LacováLaktačná poradkyňa
Keď boli moje deti malé, o BLW metóde som ani netušila. To, čo som ale vedela určite, že chcem svoje deti viesť rešpektujúco a umožniť im, aby od narodenia zažívali pocit slobody a vlastnej hodnoty, že ak existuje akákoľvek drobná vec alebo činnosť, v ktorej si môžu samé zvoliť ako to chcú, tak im to chcem dopriať. Schopnosť prevziať zodpovednosť za seba a svoje zdravie sa nestane len tak, je to výsledok krokov, ktoré robíme každý deň od ich útleho veku. BLW metóda je presne to, čo v tomto smere môžeme pre naše deti urobiť. Pomôcť im, vytvoriť si správny vzťah k jedlu a k zdravým potravinám. Presne toto všetko sa dozviete v eBooku od Eriky. Nie je to iba eBook o BLW metóde, Erika sa podelila o svoju filozofiu a rešpektujúci prístup, ktorí nepraktizuje iba vo výchove, ale aj v stravovaní a to už od prvých príkrmov. Praktický eBook napísaný zrozumiteľnou rečou, obohatený o krásne fotky z ich každodenného života s metódou BLW, bude skvelým pomocníkom každej vedomej maminky, ktorá cíti, že aj s príkrmami je možné začať inak.
Michaela Huljakováwww.vnimavamama.sk
E-kniha mi přišla pod ruku právě včas, kdy jsem začala hledat informace o tom, jak budeme za pár měsíců zpestřovat našemu drobečkovi jídelníček. Kniha je napsaná velmi čtivě, vlídně a prakticky. Odpověděla mi na všechny základní otázky, které jsem měla, a přinesla spoustu dalších informací a souvislostí. Říká nejen jak, ale i proč a osvětluje, jak autorka o BWL přemýšlí. Hodně oceňuji velmi praktické návody a rady včetně typů na jednotlivé vhodné a nevhodné potraviny a konkrétní recepty. Pokud o BLW přemýšlíte, tato kniha je skvělý krok, kde začít.
Šárka, psychoterapeutwww.dusevnidilna.cz
Ebook je napísaný prakticky pre matky, ktoré nemajú veľa času na čítanie, ale chcú sa rýchlo a vecne dozvedieť viac o téme BLW príkrmov. Skvelo a ľahko sa číta, je nabitý zdravými a potrebnými informáciami, ako si z príkrmov nerobiť ťažkú hlavu a vnímať ich úplne v pohode a hlavne bez stresu. Okrem toho si túto elektronickú verziu vedia maminky šikovne čítať kdekoľvek a kedykoľvek na mobilnom telefóne. Dodalo mi to veľa nových pohľadov a sebaistoty. Uvítala som aj dva bonusy v podobe sprievodcu a receptáriku, kde som sa dozvedela množstvo nových a hodnotných informácií ohľadom prípravy jedla a postupov pri BLW..Odporúčam pre každého rodiča, ktorý chce ísť do hĺbky v téme BLW.
Diana Andováwww.dianasdiaryblog.com
Chcela by som sa veľmi poďakovať za to, že ste a za to, čo robíte. Vďaka Vám som objavila pred pol rokom BLW a s prvými príkrmami som ho začala aplikovať na synčekovi. Prvé asi 2 mesiace sme išli čisto BLW. Potom prišli zúbky a poľavili sme. Aj som sem tam kŕmila lyžičkou a aj sem tam kupovala hotové jedlá pre bábätká. Nikto nie je dokonalý. Ale bolo to minimálne. A dnes sa mi nezávisle sťažovali dve kamarátky, ktorým som o BLW hovorila, ale nešli do toho, že im detičky nechcú papať. Že len mliečko. Ten môj papá krásne. A papá takmer všetko. Nemá ešte rok a už chce sám lyžičkou papať. Som najšťastnejšia mama na svete. Ďakujem vám.
Lucka a jej syn 11 mesiacovMama

Zakúpením eBooku Prvé príkrmy hravo a zdravo získate:

 • Viac než 140 strán podrobného návodu, ako krok za krokom začať s prvými príkrmami do ručičky.
 • Odpovede na otázku prečo je pre deti prirodzené jesť nemixovanú stravu hneď od začiatku príkrmov.
 • Zoznam pozitív a úskalí BLW.
 • Návod ako praktizovať BLW pri cestovaní a v reštauráciách.
 • Zoznam všetkých vecí, ktoré potrebujete a nepotrebujete pri BLW.
 • Otázky a odpovede na najčastejšie otázky ohľadom BLW, napríklad: ako sa podáva tekutá strava, ako je to s dusením, čo s tým neporiadkom apod.
 • Niekoľko skúsenosti s BLW od iných mamičiek.
 • SEBAVEDOMIE ísť touto cestou a dôverovať svojmu dieťatku. 🙂
 • Ako bonus pre vás: vzorový týždenný jedálniček a nákupný zoznam.

Naviac som vám k eBooku pripravila

dva veľmi praktické bonusy:

BONUS #1:

BLW Praktický sprievodca

Kde nájdete praktické rady, ako podávať deťom vodu, cestoviny, chlieb, mäso, obilniny, ako dochucovať jedlá, aké používať oleje a tuky, ktoré potraviny nie sú vhodné pre deti, a ako potravinový priemysel chytrým marketingom zavádza rodičov produktami označenými "pre deti".

BONUS #2:

Prvý BLW mini receptárik

Tento receptárik nie je klasická zbierka receptov. Je skôr návod, ako niektoré jedla pripraviť, podávať a obmeňovať. Zároveň si vy sami môžete vytvárať nové recepty. Nájdete tu tipy ako pripraviť vajíčko, kaše alebo polievky.

Okrem toho som pre vás pripravila nákupný zoznam a vzorový týždenný jedálniček.

Ak ešte stále váhate,

prečítajte si ešte ďalšie názory  prvých čitateliek:

Veľmi som sa tešila na tento Erikin ebook, keďže práve s mojou dcérkou vstupujeme do obdobia prvého ochutnávania jedla. Je to naše tretie dieťatko a nejaké informácie o BLW metóde som už za tie roky pochytila. Bola som však zvedavá, čo nové sa ešte dozviem. A na moje prekvapenie toho bolo dosť... Najviac mi pomohla časť o dusení vs. dávení. Tieto informácie upokojili aj môjho manžela, lebo sa obával, aby si dcérka pri jedení neublížila. Taktiež som vďačná, že v ebooku Erika píše o dojčení pri prvých príkrmoch a o porovnaní množstva prijatej soli. Veľmi veľa praktických a rukolapných príkladov som našla v bonusoch. Túto kompletnú príručku odporúčam každému rodičovi, pretože ho povzbudí v dôvere vo vlastné dieťa a pomôže mu zorientovať sa v množstve informácií v tomto našom “pretabuľkovanom” svete.
Lenka Seppä Daruwww.darulenka.sk
Ebook je veľmi pekne, prehľadne, jasne a zrozumiteľne štruktúrovaný. Erika čitateľovi poskytuje praktické informácie, odpovedá na bežné otázky a hovorí z vlastnej praxe. Pripomína nám všetkým, čo kedysi bolo zaužívané a vplyvom rôznych faktorov i marketingových kampaní potravinových spoločností sme prestali aplikovať v praxi niekedy v období 50. - 60. rokov. U svojej najmladšej dcéry som zavádzala príkrmy metódou BWL a ani som nevedela, že taký prístup existuje. Súhlasím s Erikou, je čas pristupovať k jedlu i svojim deťom s rešpektom, budovať si dobré stravovacie návyky, stravovať sa zdravo a podporovať v našich deťoch sebaúctu napríklad aj tým, že si vyberajú, čo, kedy a koľko chcú zjesť. Metóda BWL je návratom k tzv. zdravému selskému rozumu a vrelo ju odporúčam všetkým mamičkám, ktoré majú zdravé dieťa. Na druhej strane, ako matka dieťaťa so špeciálnymi potrebami (syn má Downov syndróm i potravinové intolerancie) si uvedomujem, že u takýchto detí či detí, ktoré trpia inými potravinovými alergiami či intoleranciami, by som zvážila dodržiavanie minimálne 4-dňového odstupu od zavádzania novej potraviny. Hlavne na začiatku príkrmov, kedy ešte nemusíte tušiť, že Vaše dieťa má alebo nemá nejakú potravinovú intoleranciu. Je naozaj veľmi dôležité brať do úvahy, že pri výchove dieťaťa i pri zavádzaní príkrmov do života dieťaťa sme my rodičia príkladom. Ak sa my nestravujeme zdravo, ani naše dieťa nebude mať tieto návyky. Ak sa práve nachádzate v štádiu, keď chcete zavádzať príkrmy do stravy Vášho dieťaťa, vrelo odporúčam Erikin eBook, bude pre Vás zdrojom inšpirácie a praktických rád, ako na to. Život naozaj nemusí byť komplikovaný a ani metóda BWL ňou nie je. Erika Vás o tom presvedčí!
Jana Portugallwww.rodinkavynimocnych.sk
Mám 3,5 letou dceru a moc bych si přála, abych měla takové informace, když začínala jíst. Taky jsem věděla, že ji nechci nutit do kašiček, ale bohužel jsem měla velký strach, byla neinformovaná a podlehla názorům babiček. Teď čekám druhé miminko a nemůžu se dočkat, až všechny Tvé rady a zkušenosti vyzkouším. Moc se mi líbily praktické tipy na jezení v restauraci a na cestách. A taky oceňuji psychickou stránku tohoto tématu, někdy je opravdu těžké důvěřovat svému vlastnímu dítěti. Často se mi stávalo, že jsem vyšilovala, že moje dítě tohle teď nejí a nevěděla jsem, že je třeba hlavně být trpělivý. Tvoje eBooky obsahují opravdu všechno s čím se může vědomá a kontaktní maminka, která chce věci dělat jinak než jak ji to média a společnost předhazují, setkat při začátcích krmení svého batolete.
Markéta Seifriedwww.marketaseifried.cz
Moje chvála k tvé práci nebere konců. Procházela jsem část s recepty. Myslím si, že je to skvěle propracované, různorodé a moc se mi líbí tvé doporučení na konkrétní suroviny. Informace jsou pro mě jako pro maminku malého prcka k nezaplacení. Tápala jsem třeba s vajíčkem u našeho prcka, teď jsem chytřejší a mám spousty aha momentů. I ten pitný režim je skvěle napsaný, taky mi spousta lidí říkalo že když kojím tak mám v létě dávat i čaj nebo vodu. Teď vidím že kojení opravdu stačilo a jsem ráda, že jsem si to udělala podle sebe. Celý e-book včetně bonusů byl pro mě velice zábavným, hodnotným a přínosným zdrojem informací a nápadů. Spoustu věcí jsem se dozvěděla, ve spoustě věcí jsem se ujistila, že je dělám správně dle nejlepšího vědomí a svědomí :-). Informace v e-booku jsou srozumitelné a plynule a logicky na sebe navazují. Největší radost jsem měla z dárečku v podobě série minireceptů, které pro mě byly bezvadnou inspirací.
Nikola Hloušková

Čo som vám ešte zabudla povedať

V eBooku Prvé príkrmy hravo a zdravo nájdete aj tieto témy:

 • Emočné jedenie
  Prečo jedlo nepoužívať ako nástroje odmeny, útechy, trestu alebo odvrátenie pozornosti
 • Prečo nezvykať deti pri jedle pozerať na tablet, TV alebo mobilný telefón
 • Ako sa vyrovnať s tlakom okolia a radami ohľadom spôsobu stravovania
 • Ako učiť deti vyberať si zdravé jedlo

Už ste sa rozhodli?

 

Chcete to vyskúšať a ste pripravení vydať sa s vaším dieťatkom na dobrodružnú cestu prvými príkrmami trochu inak?

Zakúpením eBooku Prvé príkrmy hravo a zdravo získate automaticky aj tieto dva bonusy:

    eBook     +   BONUS #1   +   BONUS #2

Kliknite na ikonku "Kúpiť eBook" a na nasledujúcej stránke vyplňte svoje údaje v objednávke a zaplaťte bankovým prevodom alebo kartou. eBook obržíte hneď ako mi dorazí vaša platba.